Opakowania ekologiczne

Zrównoważone rozwiązania dla środowiska

Pudełka ekologiczne przyjazne dla środowiska. Produkowane z tektury falistej oraz tektury typu kraft. W zależności od potrzeb klienta dobierany jest odpowiedni materiał. Tektura falista oraz tektura lita kraft są materiałami w pełni biodegradowalnymi i łatwymi do recyklingu.

Czym są opakowania ekologiczne?

Opakowania przyjazne środowisku to takie, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w sposób minimalizujący negatywny wpływ na środowisko naturalne. W odróżnieniu od tradycyjnych opakowań, przyjazne środowisku opakowania są wykonane z materiałów odnawialnych, biodegradowalnych lub wielokrotnego użytku.

Biodegradowalne

Kompostowalne

Wielokrotnego użytku

Materiały makulaturowe

Zalety opakowań ekologicznych

Wykorzystanie wyłącznie  biodegradowalnych materiałów do produkcji ich do produkcji opakowań pomaga, oczywiście pomaga zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Stąd coraz większe zainteresowanie właśnie takimi rozwiązaniami.

Ekologiczny nadruk

Nasze opakowania ekologiczne mogą posiadać nadruk w postaci logo firmy, informacji o produkcie lub innych grafik ważnych dla klienta. Do druku używane są wyłącznie bezrozpuszczalnikowe farby wodorozcieńczalne, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Wpływ na zmniejszenie emisji CO2

Opakowania ekologiczne mają również pozytywny wpływ na niską emisję CO2. Produkcja opakowań ekologicznych wymaga wykorzystania mniejszej ilości energii niż produkcja opakowań tradycyjnych

Opakowania ekologiczne w ochronie planety

Ekologiczne rozwiązania, takie jak opakowania przyjazne naturze, odgrywają kluczową rolę w ochronie planety. Dzięki stosowaniu opakowań ekologicznych, firmy mogą zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko, co przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych i promowania zrównoważonego rozwoju.

Zalety opakowań ekologicznych:

ekologia i ochrona planety

Galeria Realizacji​

Udostępnij projekt
Zaufało nam tysiące klientów.

UNIPAK opakowania dla unikalnych produktów.

Nieustannie przekraczamy oczekiwania naszych klientów, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania opakowaniowe. Skontaktuj się z nami, aby zacząć!