Opakowania z tektury falistej

Bardzo szeroka gama opakowań zarówno prostych – klapowych, jak również fasonowych. Tektura falista jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkowania opakowań stosowanych w handlu i gospodarce. Stopniowo wypiera szkodliwe opakowania plastikowe.

Popularność opakowań z tektury falistej

Opakowania tektury falistej cieszą się dużą popularnością ze względu na szereg korzyści, jakie oferują.

Wytrzymałość

Tektura falista jest materiałem o dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że opakowania z niej wykonane są idealne do transportu.

Prostota

Dobór konstrukcji opakowania ułatwić może narzędzie określające większość stosowanych na świecie typów opakowań tekturowych – jest to Międzynarodowy Katalog Opakowań FEFCO.

Zastosowanie opakowań z tektury falistej

Różne rodzaje tektury: od dwuwarstwowej do 5-warstwowej

Budowa tektury falistej jest wielowarstwowa. Składa się z arkuszy prostych oraz falowanych. W zależności od ilości warstw rozróżniamy tekturę falistą dwuwarstwową, trójwarstwową, pięciowarstwową. Im więcej warstw, tym większa wytrzymałość. Stosujemy tekturę szarą oraz białą. Dodatkowo dobierane są odpowiednie gramatury kartonu co daje możliwość idealnego dopasowania kartonu do pakowanego produktu.

Galeria Realizacji​

Udostępnij projekt
Zaufało nam tysiące klientów.

UNIPAK opakowania dla unikalnych produktów.

Nieustannie przekraczamy oczekiwania naszych klientów, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania opakowaniowe. Skontaktuj się z nami, aby zacząć!